top of page
Untitled-1.png
Untitled-1.png
הקיץ השנה// עדי גרוסו

תמיד כשמתקרבים לקראת החופש הגדול עולה השאלה האם לקצרו, זאת בשל סיבות רבות.
תמיד המורים ורוב התלמידים מתנגדים למהלך והוא לא יוצא לפועל(תודה לאל!). 
השנה הסוגיה עלתה שוב בגלל הפערים הלימודיים והחברתיים שהתפתחו עקב הקורונה, בעיניי השנה צריך לקצר את החופש הגדול לטובת צמצום פערים חברתיים.
יצא לי בחודש האחרון קצת לדבר ילדים שלומדים בבתי ספר יסודיים בעיר ואני מודה שהצעד הנכון הוא לצמצמם את החופש. בעיניי השלמת פערים חברתיים בגיל הזה יותר חשובה (מניסיוני האישי) והיא הכרחית לאחר השנה הזאת.
לפי דעתי צמצום החופש הגדול בחטיבות ביניים ובתיכונים הוא טעות, מכיוון (לפי דעתי) שהמענה החברתי שבית הספר מעניק בגילאים האלה הוא לא שלם, ואני יודע עליי ועל חברים שלי שאנחנו צריכים את החופש ושבית ספר בחופש יגרום לנו לאנטי ולבזבוז זמן. 
אז אני שמח שהחופש לא יקוצר ומאמין שבשנה הבאה צריך לבחון אם זו הייתה ההחלטה הנכונה.
17973871-[Converted].png
                 הידעת?😉

 בישראל מגדלים כ- 180 אלף טון אבטיחים בשנה!

השבוע בהיסטוריה- פרשת אטלנטה //עדי גרוסו

בין התאריכים 22-20 ביוני 1948 התרחשה פרשת אטלנטה.

אטלנטה הייתה ספינה שנרכשה על ידי ארגון האצ"ל בקיץ 1947, ונסגרה עסקת נשק גדולה.

הספינה החלה להפליג לארץ ישראל בתחילת יוני, זמן קצר לאחר הקמת המדינה ובשיא מלחמת העצמאות. הספינה נשאה 920 עולים, ציוד צבאי וציוד רפואי.

הציוד שנרכש בידי האצ"ל היה אמור להגיע לגדודי הארגון ולסייע להם רבות.

אך לאחר הקמת המדינה, ובעקבות המצב הביטחוני החמור של ישראל בן גוריון החליט לאחד את כל ארגוני ההגנה לצבא אחד, צה"ל. ארגון האצ"ל התנגד למהלך מסיבות אידיאולוגיות. השקפות וערכי הארגון היו שונים מאוד משאר הארגונים.

בסופו של דבר, הספינה הגיעה 5 שבועות לאחר הקמת המדינה ו3 שבעות לאחר הסכמת האצ"ל לפריקה חלקית של נשקו ושילובו בצה"ל, זאת תוך שמירה של מספר גדודים עצמאיים. למרות השילוב החלקי של האצ"ל בצה"ל הרוחות בקרב אנשי האצ"ל היו זועמות.

כאשר אטלנטה הגיעה לארץ בתאריך 20.6.1948 בשעות הערב החל משא ומתן בין ממשלת ישראל לבין הנהגת האצ"ל, ממשלת ישראל דרשה להעביר את כל הציוד לצה"ל, בזמן שהאצ"ל דרש ש20% מהציוד יועברו לגדודים החופשיים שנותרו באצ"ל.

בסופו של דבר האונייה עגנה בחוף כפר ויתקין בהנחיית צה"ל בבוקר ה21.6.1948. הממשלה ראתה בעגינת הספינה איום על ריבונות ממשלת ישראל על האצ"ל והחליטה לשלוח לשם ריכוז גבוה של כוחות צה"ל, זאת במטרה להרתיע את חברי הארגון ולמנוע קרב על הציוד. ממשלת ישראל רצתה למנוע קרב בכדי לא להרוג אחים לשווא, ובעיקר בכדי לא ליצור הד תקשורתי. הד תקשורתי באותה עת יהיה אסון לממשלה, מכיוון שבעקבות הסכמים של האו"ם הוגבל היבוא של ציוד צבאי, והיבוא של האצ"ל היה לא חוקי אך הכרחי למדינה.

לאחר הגעת הספינה לחוף, העולים ירדו מהספינה ואיתם חלק מהציוד הצבאי שנשאר בידי אנשי האצ"ל.

צה"ל הציב אולטימטום לאנשי ארגון האצ"ל שעליהם להעביר במיידי את כל הציוד שנפרק מהספינה לידי צה"ל. באותו הזמן האו"ם גילה על הפרת הסכם הנשק והפעיל לחץ על ממשלת ישראל לטפל בעניין.

בעקבות הלחץ על הממשלה ואי עמידת האצ"ל באולטימטום התפתח קרב בחוף כפר ויתקין בין צה"ל ולבין פעילי האצ"ל.

אנשי האצ"ל היו בנחיתות ונטשו את עמדותיהם, והספינה עם חלק מהציוד הצבאי והרפואי הפליגה דרומה לתל אביב, בתקווה ששם היא תוכל לפרוק את הציוד ולהעבירו לגדודי האצ"ל שנותרו עצמאיים.

בבוקר הגעתה של הספינה לתל אביב בתאריך ה22.6.1948 התחדשו מאמצי המשא ומתן בין צה"ל לבין האצ"ל, המשא ומתן התפוצץ והחלו עימותים וקרבות בין הצדדים בתוך העיר תל אביב ובחופיה.

בצהריי אותו יום ממשלת ישראל וצה"ל החליטו להפציץ את הספינה ולהטביעה יחד עם הציוד שנותר עליה. במהלך הקרבות והעימותים בפרשה נהרגו 16 לוחמי אצ"ל ו3 לוחמי צה"ל, ועוד רבים לוחמים אחרים נפצעו.

זמן קצר לאחר סוף הפרשה, ממשלת ישראל יצא במבצע "טיהור" בו עצרה כ200 פעילי אצ"ל.

הפרשה יצרה הד תקשורתי וקרע בין ממשלת ישראל לבין תנועת האצ"ל.

עד היום הפרשה היא עניין לאומי כואב, והיא תמיד עולה לדיון בענייני מניעת מלחמת אחים. הרי בפרשה נשפכו לשווא דמם של 19 לוחמים, ובני אותו עם הרגו אחד את השני. בעיניי זו פרשה מזעזעת ועצובה מאוד, שבקלות הייתה יכולה להימנע.

אני מאמין כי לא משנה מה המצב, או איזה לחץ מופעל מהקהילה הבין לאומית, אסור לנו להידרדר ולפגוע אחד בשני. כולנו חיים באותה מדינה, אנחנו אותו עם, ויש לנו אחדות גורל וכל כך הרבה במשותף. ולדעתי תמיד צרך לחפש את דרך הנועם ופשוט למנוע שפיכת דמים מיותרת.

בעיניי הדבר הגרוע ביותר שיכול לקרות לנו, זה שלא יהיה שלום פנימי בתוכנו, כי ככה אין טעם למדינה ולציונות, ואם אנחנו לא נהיה חזקים ומאוחדים, ועם אחד אנחנו נהיה כמו עלה ברוח מול אוייבנו וכל המהות שלנו תישחק.

אני אני מאחל לנו שאף פעם לא נהיה קרובים לאותה הדרדרות כמו בפרשה הזאת, וצריך לזכור שאין לנו ארץ אחרת!

Gradient
צהוב או לא?// דנה ברבי

היי אני דנה ברבי מש"צית בתיכון לאומנויות והשאלה שכולם עוסקים בה זה אם הם מש"צ צהוב או לא ,אני באה לעשות לכם סדר. 😊
אוקי אז בוא נתחיל ! 
 
שרוואל בטיול : אוקי אם אתם לובשים שרוואל בטיול אז אתם הטוב שבטוב, אתם אוהבים לעשות השכמות מוקדם בבוקר ואוהבים לישון מאוחר, והכי חשוב זורמים על מורלים, אבל לשאלה הגורלית זה הופך אתכם לצהובים ?!?!?! לא, אתם כנראה גם מאחרים למסדרים נשארים מאחורה לפטפוטים אבל אתם לא צהובים. 😊


 
דגמ"ח לא של של"ח : אוקי אתם כנראה מטיילים גם מחוץ למש"צים, אתם הולכים מהר ואתם ממש אוהבים הסמלה אתם תקנו כול דבר ממותג של המש"צים, ואתם לא בררנים. אז לשאלת המיליון הדולר אתם צהובים או לא?!?!?!?! ברכותי אתם צהובים אתם מגיעים למסדרים ורוצים להיות אוריאל צימרמן😊 מכיתה ז' אתם רוצים לעשות קורס הישרדות ואתם החומר הכי מורעל של המש"צים ! 
 
כפייה : אתם אוהבים את המדבר אתם אוהבים לשתות תה בתצפיות אתם רוצים להראות מגניבים כי אתם מגניבים כאילו באמת מי שלובש כפייה יוצאת ממנו מגניבות, אתם נראים כאילו יש לכם מושג במה שאתם עושים, ויש לכם ביטחון עצמי גבוה. לשאלתנו צהוב או לא ?!?!?!?! ברכותי אתם לא צהובים אתם אוהבים לשמוע שירים ארץ ישראלים ולהכין אוכל ולאכול אתם אוהבים לאכול ... בעצם כול המש"צים אוהבים לאכול. 😊

 
חולצת משצים בסיסית : אתם אוהבים את כול הרעיון של "מדים " למש"צים אתם מרגישים סוג של שייכות לחלק גדול, וזה עוזר לכם. חוץ מזה ראיתם חולצות משצים זה הסטייל החדש. מי שלא ראה אי פעם הסמלה יכול ללכת לארון הבגדים של מש"צ בוגר בסופו של דבר כול הארון שלח. אזזזזזזזז צהוב או לא ?!?!?!?!?! צהובבבבבבבב אתם חלק מהמש"צים אתם צהובים אין מה לעשות זה ההסמלה היא מכתימה אתכם בכתם צהוב. 😊😊😊😊


 
כובע מש"צים: אוקי אז מדובר רק על כובע משצים אם כול הכובע שלכם פצ'ים וסיכות תישארו אם הכובע רק זה לא בשבילכם. ואוווווווו אתם צהובים אתם נוטפים צהוב אתם כנראה שמרתם כול פ'ץ וסיכה מכיתה ח' אם תאבדו את הכובע אתם כנראה תיקחו את זה קשה אבל לא נורא תמיד יש עוד פצ'ים להשיג. 😊 
 
 
"מתרעננים ונהנים"// נופר גיאת

אז עונת הרחצה כבר נפתחה, והקיץ בשיאו- החום המטורף, הבגדים הקצרים , והריח של חופש גדול(; 
היום בכתבה נדבר על- ים ובריכה 🏊‍♀️ 
 
אז מזה בכלל ים? 🏖
יָם הוא מצבור גדול של מים מלוחים המחובר לאוקיינוס.
בישראל יש 196 ק"מ של חופים לאורך הים התיכון.
בים תוכלו להנות מהמים הקרים והגלים הכייפים, יחד עם נוף משגע- ועם אוכל טוב! תוכלו לשבת על החול החם ולהשתזף(בזהירות כמובן(; ) , אפילו תוכלו סתם להגיע ולעשות פיקניק לצד הים. בנוסף יש אנשים שאוהבים לעשות ספורט בים כמו שחייה מקצועית , ריצה על החוף, תרגילי כושר. ומה שלרוב הכי כייף לעשות בים זה לשבת ולהירגע. 
אגלה לכם סוד ממני אליכם.ן ש-בים החלק הכי שווה זה- השקיעה/ הזריחה- בו הנוף של הים מתמזג יחד עם השמיים ויוצר מראה מדהים! ופשוט אפשר לשבת ולהסתכל שעות.
אז למי מכם.ן שאוהב/ת ים זאת העונההה וזה הזמןן, אז קדימה צאו לטייל ולהנות♥️

 
ונעבור לאחיו  של הים- הלואא הואא בריכההה!🏊 
אז מזה בריכה? 
מאגר טבעי רדוד בעומקו וקטן בשטחו ביחס לאגם. בבריכה לא מתרחש תהליך ריבוד המים.
 
הידעתם(; שיש כמה סוגים של בריכות?
☆בריכת נוי- כאלמנט של אדריכלות נוף, אשר בעבר שימשה גם לרחצה או שתייה.
☆בריכת שחייה -למטרת שחייה ספורטיבית או תרבות פנאי.
☆בריכה טיפולית- למטרות מרפא ושיקום, בריכה הידרותרפית ו או מינרלית.
☆בריכת דגים- בה מגודלים דגים בעיקר לצורך מאכל.
אגירת מים כחלק מתהליך הובלתם, להשקיה ולשתייה
 
בבריכה תוכלו להנותת מהמים הקרים והכייפים במיוחד, 
מהמוזיקה המתנגנת ברמקול, מהשלגונים הקפואים והטעימים ! ממגלשות מים הנמצאות בתוכו, ממשחקי המים- כמו אבובים, גלגלי -ים, מתנפחי מים מגניבים! 
בבריכה תוכלו לערוך תחרויות שיחה וצלילה, תוכלו לבחור באיזה עומק תרצו לשחות- עמוק/ רדוד/ קטנטנים(; 
בבריכה תוכלו להשתזף ולהנות על כסאות בדשא החמים!
לרוב מוכנסים למי הבריכה כימיקלים (כגון תרכובות כלור) המשמשים לטיהור המים ומניעת העברת מחלות בין השוחים. 
 
וכמובן שגם בים וגם בבריכה נמצאים עמדות המציל אשר שומרות עלינו מפני סכנות וטביעות!😊
 
היה לי הזכות לכתוב בממית"ון האחרון והמופלא של הנהגת מחוז ירושלים!🫂 
אזזזז קדימההה צאוו לבלות להנות ולטייל בחופש תשמרו על עצמכם.ן אוהבתת המוןן נוףנוף!♥️
Yellow Orange Gradient

קצת על הקיץ/יואב גבע


 

עונת הקיץ היא אחת מארבע עונות השנה והחמה שבהן. הקיץ מתחיל בתום עונת המעבר אביב ומסתיים עם תחילת עונת המעבר סתיו.

בלוח השנה הגרגוריאני עונת הקיץ מתפרשת על-פני החודשים יוני, יולי ואוגוסט בחצי-הכדור הצפוני, ועל-פני החודשים דצמבר, ינואר ופברואר בחצי-הכדור הדרומי.

בחצי הכדור הצפוני הקיץ מתחיל ב-21 ביוני ונגמר ב-22 בספטמבר. בחצי הכדור הדרומי הקיץ מתחיל ב-21 בדצמבר ונגמר ב-20 במרץ. ובדרך קלה יותר, יש מחשיבים כקיץ את החודשים יוני, יולי ואוגוסט בחצי הכדור הצפוני ואת החודשים דצמבר, ינואר ופברואר בחצי הדרומי.

בקיץ מסתיימת עונת הקינון של הציפורים באזורים הצפוניים של כדור הארץ. בעונה זו רבות מהציפורים מתחילות בנדידה דרומה אל מקומות החריפה שלהן באזורים בעלי אקלים ממוזגים יותר.

בישראל ובמדינות רבות אחרות בחצי הכדור הצפוני, חלה בחודשי הקיץ יולי ואוגוסט תקופת החופשה מבית הספר, אשר מכונה "החופש הגדול". תקופה זו מפרידה בין שנת לימודים אחת לשנייה כמו כן, בקיץ מתחילה גם עונת הרחצה בים ובבריכות שחייה. בתקופה זו ילדים רבים יוצאים למחנה קיץ ולקייטנות.

עונת המלפפונים הוא תיאור שיא עונת הקיץ, שבה מרבית האוכלוסייה נמצאת בחופשה וליגות הספורט הבכירות נמצאות בפגרה, וכמעט אין אירועים המעוררים את עניין הציבור.

בישראל, שבה האקלים הוא ים תיכוני, הקיץ הוא העונה החמה והיבשה ביותר. בעונה זו רוב הצמחייה (למעט עצים וצמחים רב-עונתיים) והשדות הופכים למרבדים צהובים של קוצים וגבעולים יבשים. בתקופת הקיץ מבשילים יבולי השדה (בעיקר דגנים) ועצי פרי רבים.


 

לסיכום: משצים יקרים שיהיה לכם הרבה טוב בקיץ הזה והכי חשוב תשמרו על עצמכם.

 

אני רוצה להגיד שמאוד נהניתי השנה לעשות את כתבות המשצים לכם ותודה שניתנה לי הזכות הזאת!!! 

ממשלת ישראל ה-36//עדי גרוסו

ב13.6.2021 הוקמה הממשלה ה36 של מדינת ישראל.

סוף סוף קמה ממשלה, הממשלה שקמה היא "ממשלת שינוי", מטרתה להחליף את השלטון ואת בנימין נתניהו. הממשלה כוללת בתוכה מפלגות שמאל, מפלגות ימין, מפלגות מרכז ומפלגה ערבית. בממשלה הזאת זו תהיה הפעם הראשונה שיהיו ערבים בקואליציה, בעיניי זה דבר נהדר והזדמנות לאיחוי הקרעים.

בלשון המעטה הממשלה שקמה זכתה להרבה מאוד ביקורת והתנגדות והייתה חבירה מאוד לא שגרתית ואיחוד כוחות של שמאל וימין למטרה משותפת אחת, להחליף את שלטון נתניהו. בעיניי זו מטרה ראויה ונחוצה אך ישנם רבים שסבורים כי זו מטרה שאינה צודקת. תומכי נתניהו ותומכי תומכיו טוענים כי הממשלה רק תהרוס את פועלו של נתניהו ושכל המשותף לה הוא החלפת נתניהו, ובעקבות כך היא לא תהיה פרודוקטיבית ותציף המון מחלוקות.

אני תומך בממשלה וממליץ לכולם  לתת לה צ'אנס, שינוי זה תמיד דבר טוב ובעיקר בזמן התנגדות גדולה לראש הממשלה ורצון עז לשינוי, וזאתת יחד עם הטלת ספק ביושרת נתניהו. בעיניי חברי האופוזיציה החדשים פעלו באופן מאוד לא מוסרי ואפילו במהמתי כלפי הממשלה, זאת למרות שכל חברי הממשלה החדשה ישרים ועשו את התהליך בצורה דמוקרטית לחלוטין. אני מתבייש בכך שהם יצגו אותי עד מלפני כמה שבועות, ומטרידה אותי כמות השנאה בין האנשים.

אני מקווה שהשינוי שהממשלה תביא יהיה אך ורק חיובי ושממנו רק נצמח לעתיד טוב יותר, ושהמערכת הפוליטית תפעל כראוי. כי כרגע אנחנו נמצאים במצב כלכלי חמור ובעיניי קיים קרע עמוק בעם.

הרי שינוי זה תמיד דבר טוב וצריך לשאוף אליו תמיד, והוא הכרחי במדינה שביסודה ובמהותה דמוקרטית.

2.png

 תודה  שקראתם את הממית"ון!

מקווים שנהנתם!
אוהבים ומתגעגעים, חופשה נעימה(:

bottom of page